تظاهرات یک میلیون نفری جدایی طلبان کاتالونیا در بارسلون

یک میلیون تن با شرکت در راهپیمایی کاتالونیا و کوبیدن بر طبل ها و صوت زدن، حمایتشان از استقلال این منطقه خودمختار را اعلام کردند.

تظاهرات یک میلیون نفری جدایی طلبان کاتالونیا در بارسلون

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این راهپیمایی حمایتی از سوی مردم کاتالونیا یک سال پس از شکست رفراندوم استقلال این منطقه از دولت اسپانیا برگزار گردید.

روز ملی کاتالونیا هر ساله برگزار می گردد اما از 2012 این مراسم با هدف درخواست ها برای جدایی این منطقه ثروتمند از دولت مرکزی اسپانیا برگزار گردیده است.

حاضران در این راهپیمایی بزرگ پلاکارت های سیاه و زرد رنگی را در دست داشتند که رویش عبارت همین حالا زندانیان سیاسی کاتالونیا را آزاد کنید نوشته گردیده بود.

برخی از حاضران نیز با بالا رفتن از روی شانه های یکدیگر برج های انسانی را تشکیل داده بودند که از سنت های این منطقه محسوب می گردد.

پلیس شهر بارسلونا در توئیتر خود بیان کرد که حدود یک میلیون نفر در این راهپیمایی حضور داشتند که با راهپیمایی اعتراضی سال گذشته میلادی بی شباهت نبود.

یوآخیم تورا، رئیس دولت منطقه ای کاتالونیا در خاتمه این راهپیمایی گفت: ما راهپیمایی بی خاتمهی را شروع نموده ایم.

در نظرسنجی دولت کاتالونیا در ژوئیه تعیین شد که 46.7 درصد از مردم این منطقه خواهان یک دولت مستقل هستند و تنها 44.9 درصد با آن مخالفند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تظاهرات یک میلیون نفری جدایی طلبان کاتالونیا در بارسلون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات یک میلیون نفری جدایی طلبان کاتالونیا در بارسلون"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید