پادشاه عربستان هنگ کرد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، سعد الفقیه معارض سرشناس عربستانی گفت که سلمان بن عبدالعزیز، دچار آلزایمر شده و درکی از پیرامون خود ندارد.

پادشاه عربستان هنگ کرد خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن گفتگو، سعد الفقیه نویسنده و معارض معروف عربستانی در ویدئویی به اظهارنظر درخصوص خاندان سلطنتی سعودی پرداخت.

به نوشته سعودی لیکس، او گفت که سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی به بیماری آلزایمر دچار است به طوریکه نشانه های اولیه آن از سال 2013 آغاز شد و در سال 2016 به مرحله غیر قابل بازگشت رسید و اکنون درکی از اتفاقاتی که در اطرافش رخ می دهد ندارد و حافظه کوتاه مدتش صرفا برای دقایقی کفاف می دهد.

سعد الفقیه با بیان اینکه، سلمان بن عبدالعزیز باید کنار گذاشته گردد، اضافه کرد: سرزنشی به ملک سلمان یا پسرش محمد نیست، بلکه مردم عربستان، خانواده سلطنتی و صاحب نظرانی که حقیقت را می دانند و سکوت نموده اند باید سرزنش شوند.

او در خصوص انزوای محمد بن سلمان در جامعه جهانی گفت که عدم تعامل با وی به یک پروتوکل جهانی تبدیل شده و همه کشورها به ارتباط خود با ملک سلمان به طور طبیعی ادامه می دهند، هرچند همه از بیماری او خبر دارند.

سعد الفقیه سپس گفت محمد بن سلمان دیگر دست به بازداشت شاهزادگان نخواهد زد و توانایی این کار را ندارد.

این استاد دانشگاه عربستانی، در بخش دیگری از سخنان خود به احمد بن عبدالعزیز برادر شاه سعودی پرداخت که در زندان به سر می برد و گفت که وی بخت بالایی برای به قدرت رسیدن در عربستان دارد.

سعد الفقیه در خصوص او گفت که تفاوت چندانی با دیگر اعضای خاندان سلطنتی ندارد و به طور کامل از آمریکا تبعیت می نماید، اما ستمگر و همانند محمد بن سلمان شرور نیست. بر خلاف بن سلمان با علمای دینی و شخصیت های اسلامی سر ستیز ندارد و زمانی که وزارت کشور را در دست گرفت (برای مدت کوتاهی در سال 2012)، اوضاع زندان ها بهبود یافت و بعضی بازداشت شدگان آزاد شدند.

به گفته این معارض عربستانی، احمد بن عبدالعزیز گزینه مناسبی برای بازگشت به صحنه سیاسی است و تنها فردی است که در صورت کنار رفتن محمد بن سلمان، شاهزادگان بر روی وی اجماع می نمایند. احمد بن عبدالعزیز علی رغم شخصیت ضعیفی که دارد مورد احترام نظامیان نیز هست.

احمد بن عبدالعزیز به همراه محمد بن نایف عموزاده محمد بن سلمان و ولی عهد سابق سعودی در ماه مارس 2020 بازداشت و روانه زندان شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پادشاه عربستان هنگ کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه عربستان هنگ کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید