بانوان رکورددار جوان ترین و پیرترین کوهنوردان دنیا

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، کوهنوردی رشته ای است که سن نمی شناسد. رکورد پیرترین و جوان ترین کوهنوردان دنیا برای بانوان ثبت شده است.

بانوان رکورددار جوان ترین و پیرترین کوهنوردان دنیا

کوهنوردی ورزشی است که سن نمی شناسد. تمام افراد در همه سنین می توانند این ورزش را انجام دهند. رکورد پیرترین و جوان ترین کوهنوردانی که توانسته اند صعود نمایند در دست بانوان قرار گرفته است.

رکورد پیرترین کوهنورد در دستان پیرزن آمریکایی

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو و به نقل از abcnews، اخیرا پیرزن 89 ساله ای توانست بلند ترین قله کوه کلیمانجارو را فتح کند و رکورد پیرترین کوهنورد دنیا را برای خود ثبت کند. این خانم 89 ساله در مصاحبه با رسانه ها گفت: قبل از اینکه بخواهم بالارفتن از کوه را شروع کنم کمی هراس داشتم چراکه قبلاً هم در هنگام بالارفتن از کوه دچار آسیب جدی شده بودم و هنوز هم در پهلوی خود احساس درد می کنم. ان لوریمور چند سال قبل تر هم اقدام به بالارفتن از این قله نموده بود اما به دلیل اینکه رکوردش توسط افراد دیگر شکسته شده بود مجدداً تصمیم به ثبت رکورد برای خودش گرفت.

انی لوریمور (Anne Lorimor) بانوی 89 ساله اهل ایالت آریزونای آمریکا عنوان مسن ترین فردی که تاکنون قدم بر قله کلیمانجارو نهاده را به خود اختصاص داد. صعود به این قله و کسب این عنوان در حالی است که این عنوان پیش تر از این نیز در اختیار او بود، اما به محض آنکه آگاه شد این قله توسط فرد مسن دیگری صعود شده است و عنوان مسن ترین فرد صعود نماینده نیز به یک مرد اختصاص دارد، دست به کار شده و مجدداً راهی تانزانیا شد تا با صعود به قله کلیمانجارو که بلندترین قله منفرد کره زمین محسوب می گردد. او در سن 89 سالگی هم از عنوان خود دفاع کند، و هم از خود رکورد جدیدی برجای گذاشت.

رکورد جوان ترین کوهنورد در دستان دختر 10 ساله!

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو و به نقل از geek، نام این دختر 10 ساله Selah Schneiter است که توانسته است در سن 10 سالگی از کلرادو (ایالت های جنوب غربی آمریکا) این رکورد را به نام خود ثبت کند.

او پیروز شده بود با یاری پدرش 3 هزار پا (حدود 915 متر) دیوار مرتفع ال کاپیتان (دیوار مرتفع در پارک ملی یوسیمیتی واقع در ایالت کالیفرنیا) را صعود کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بانوان رکورددار جوان ترین و پیرترین کوهنوردان دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانوان رکورددار جوان ترین و پیرترین کوهنوردان دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید