آشوبی: عظیم ترین ضعف پرسپولیس عدم توانایی کنترل بازی در دقایق پایانی بود، نه صحبت های گل محمدی را پسندیدم و نه استعفای مجیدی را

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، فرزاد آشوبی که سابقه بازی در تیم های استقلال و پرسپولیس را دارد، عظیم ترین ضعف سرخپوشان را در دربی اخیر عدم توانایی کنترل بازی در دقایق پایانی دانست.

آشوبی: عظیم ترین ضعف پرسپولیس عدم توانایی کنترل بازی در دقایق پایانی بود، نه صحبت های گل محمدی را پسندیدم و نه استعفای مجیدی را

فرزاد آشوبی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ انجمن گفتگو، درباره شکست تیم پرسپولیس مقابل استقلال در مرحله نیمه نهایی جام حذفی گفت: ابتدا باید به شناخت و آگاهی کادر فنی پرسپولیس از بازیکنان خودش احترام گذاشت. قطعاً ایده و تفکراتی درباره ترکیب اولیه وجود داشت که مطابق انتظار پیش نرفت، اما چیزی که جای توجیه ندارد، این است که وقتی پرسپولیس دقیقه 90 به گل می رسد و نمی تواند آن را مدیریت کند، حتماً احتیاج به کار تاکتیکی بیشتری دارد تا این اتفاق در آینده تکرار نگردد.

وی در خصوص تعویض های یحیی گل محمدی در این بازی و عملکرد ضعیف اوساگونا نیز شرح داد: فوتبال بازی اشتباهات است و این اتفاقات امکان دارد برای هر کسی رخ بدهد. اینکه الان بخواهیم به راحتی هر تصمیمی را زیر سؤال ببریم ساده ترین کار است، اما با توجه به مشاهدات مان در طول بازی، برای خود من هم سؤال است که چرا علیپور که عملکرد خوبی داشت و در دو سه فصل اخیر پنالتی زن اول تیم بود، در آن لحظه تعویض شد! اوساگونا هم با توجه به فرایند نامطلوبی که در جریان بازی داشت، بهتر بود جزو پنالتی زن ها نباشد. به هرحال هیچ کس به اندازه کادر فنی و گل محمدی روی بازیکنان شناخت ندارند و انتخاب حق آنهاست. پرسپولیس بازی خوبی انجام داد و علی رغم تمام ایرادتی که می گردد گرفت، به نظرم عظیم ترین ضعف این تیم، عدم توانایی در کنترل دقایق خاتمهی بازی بود.

بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس و استقلال راجع به صحبت های تند یحیی گل محمدی پس از بازی و اقدام او برای حذف تمام پُست هایش در فضای مجازی، گفت: در این مورد من نمی توانم چیزی بگویم و یحیی خودش باید صحبت کند. چیزی که در دربی رخ داد، شرایط فوتبالی بود و قرار نیست همواره یک تیم پیروز باشد. من معتقدم استقلال به واسطه اشتیاق و انرژی بیشتری که برای پیروزی داشت، برنده دربی شد. حالا در فرایند بازی می شد تصمیمات بهتری گرفت، ولی بازهم تأکید می کنم هیچ کس به اندازه کادر فنی روی بازیکنان شناخت ندارد.

آشوبی در ادامه در واکنش به هجمه سنگینی که بعد از باخت علیه گل محمدی ایجاد شده است، توضیح داد: راه فراری از این هجمه وجود ندارد، ولی انتظار از گل محمدی به عنوان یک مربی باتجربه و باکیفیت این است که این مسئله را مدیریت کند. انتظار این شکست نمی رفت و طبیعتاً حرف و نظر زیاد خواهد بود، ولی نباید این باعث گردد پرسپولیس از راستا اصلی دور گردد. این تیم به زودی باید در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند و باید در آن مسابقات نهایت تمرکز و انرژی را داشته باشد. این خیلی مهم است که گل محمدی برای لیگ قهرمانان آسیا به عنوان فرمانده پرسپولیس نهایت انرژی و تمرکز را داشته باشد.

وی درباره صحبت های گل محمدی و اینکه عده ای دوست داشتند استقلال برنده دربی باشد، اعلام کرد: صادقانه بگویم من این صحبت ها را نه پسندیدم و نه با آن موافق هستم. بله، می گردد به تصمیم کمیته داوران ایراد گرفت که چرا داور را تغییر دادند، ولی چیزی که در بازی رخ داد جای هیچ بهانه و توجیهی ندارد. فوتبال همین است. همان طور که پرسپولیس بردهای پیاپی و قاطعانه ای را با گل محمدی در لیگ کسب کرد، همان طور هم ممکن است در یک بازی شرایط مطابق انتظار پیش نرود. به نظرم خروج از مسائل فنی نمی تواند راه کار مناسبی از سمت یک سرمربی باشد. اصلاً هم چنین انتظاری را از گل محمدی نداشتم.

بازیکن پیشین تیم های پرسپولیس و استقلال همچنین درباره استعفای فرهاد مجیدی از سرمربیگری استقلال به خاطر مذاکره مدیران این باشگاه با استراماچونی، یادآور شد: باید از دو منظر به این موضوع نگاه کرد. به هرحال مجیدی سرمربی استقلال است و نتایج خوبی هم در این مدت گرفته است. او انتظار احترام دارد و کاملاً طبیعی است، اما از سمت مقابل اگر باشگاه استقلال تصمیم به مذاکره با سرمربی دیگری گرفته، این تصمیمی کاملاً حرفه ای در جهانی فوتبال است.

آشوبی در پاسخ به این پرسش که آیا مقطع کنونی زمان مناسبی برای مذاکره با استراماچونی بود، گفت: زمانش اصلاً فرقی ندارد. ما اگر حرفه ای فکر کنیم دیگر به زمان نگاه نمی کنیم. فقط الان بحث احترام بین مربی و باشگاه است و اگر باشگاه اقدامی می نماید، این اقدام باید با آگاهی و محترمانه صورت گیرد، به شکلی که برای مجیدی شائبه و علامت سؤالی به وجود نیاورد. متأسفانه روابط و رفتارها حرفه ای نیست، ولی واقعیت این است که در فوتبال حرفه ای جهان این مسائل عادی است. قطعاً اتفاقاتی افتاده که مجیدی را آزرده خاطر نموده است، اما من استعفای او را هم در این زمان نمی پسندم. زحمات زیادی از سمت بازیکنان و او کشیده شده است تا تیم به فینال جام حذفی صعود کند. به نظرم تحمل این شرایط تا ملاقات فینال موضوعی نیست که از توان مجیدی خارج باشد و او بهتر است فعلاً به کارش ادامه دهد و فصل را به خاتمه برساند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آشوبی: عظیم ترین ضعف پرسپولیس عدم توانایی کنترل بازی در دقایق پایانی بود، نه صحبت های گل محمدی را پسندیدم و نه استعفای مجیدی را" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشوبی: عظیم ترین ضعف پرسپولیس عدم توانایی کنترل بازی در دقایق پایانی بود، نه صحبت های گل محمدی را پسندیدم و نه استعفای مجیدی را"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید