تکذیب دپوی لجن فاضلاب در خرمن تپه جنوب تهران

رییس اداره محیط زیست شهرستان ری گفت: دپوی لجن در سایت خرمن تپه در جنوب تهران هنوز مجوز نگرفته است و فعلا لجنی در این منطقه تخلیه نمی گردد.

تکذیب دپوی لجن فاضلاب در خرمن تپه جنوب تهران

به گزارش خبرنگاران، مجید فراهانی - عضو شورای شهر تهران - در جلسه روز یکشنبه (23 دی ماه) شورا اظهار نموده بود: حدود هشت سال است که شرکت فاضلاب تهران در خرمن تپه در جنوب تهران، زمینی حدود 1000 هکتار را به محلی برای انباشت و دپوی لجن فاضلاب تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران تبدیل نموده است. از این رو باید برای مدیریت این لجن ها و کود انسانی چاره ای اندیشیده گردد.

زهره عبادتی -رییس اداره محیط زیست شهرستان ری- درباره دپوی لجن فاضلاب در جنوب تهران به خبرنگاران شرح داد: از مدتی قبل شرکت فاضلاب تهران درخواست دپوی لجن در سایت خرمن تپه را داشته است ولی لازم بود که ابتدا گزارش ارزیابی های زیست محیطی خود را به ما تحویل دهد.

وی با اشاره به اینکه شرکت فاضلاب تهران پس از مدتی گزارش اولیه ارزیابی های زیست محیطی را به ما تحویل داد ولی مورد تایید محیط زیست قرار نگرفت، تاکیدکرد: در حال حاضر هیچ گونه لجنی به این منطقه منتقل نمی گردد.

عبادتی با بیان اینکه حتی هنوز اقدامات مربوط به واگذاری زمین نیز انجام نشده است، اظهارکرد: برای هرگونه دپوی لجن ابتدا باید مجوزهای محیط زیستی گرفته گردد.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ری در خاتمه با اشاره به اینکه شرکت فاضلاب تهران به مراحل قانونی دپوی لجن اشراف دارد، گفت: به طور قطع محیط زیست در این باره به موضوعات سلامت و بهداشت محیط توجه می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تکذیب دپوی لجن فاضلاب در خرمن تپه جنوب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب دپوی لجن فاضلاب در خرمن تپه جنوب تهران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید