سودی که برزیل از جنگ تجاری آمریکا به دست آورد

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، ایسنا نوشت: صادرات سویای برزیل در بحبوحه تشدید تنش های تجاری میان آمریکا و چین که به تقاضا برای خرید سویای آمریکایی لطمه می زند ممکن است افزایش پیدا کند.

سودی که برزیل از جنگ تجاری آمریکا به دست آورد

شرکت صادرنماینده غله اگری برزیل به اس اند پی گلوبال پلاتس گفت: چند هفته گذشته بازار سویای برزیل کاملاً فعال بوده زیرا چین به دلیل شکست مذاکرات تجاری با آمریکا ممکن است بخواهد 20 تا 40 محموله سویا را فوراً خریداری کند.

طبق اعلام وزارت اقتصاد برزیل، صادرات سویای برزیل در فاصله ژانویه تا آوریل به 26.3 میلیون تن رسید که 12 درصد رشد سال به سال داشت.

برزیل بزرگترین صادرنماینده سویا در دنیا است که میزان صادراتش در فصل زراعی 2018-2017 به 83.61 میلیون تن رسید. چین در مدت چهار ماه 20.25 میلیون تن سویا از برزیل خریداری کرد که 13 درصد افت سالانه داشت.

با این حال برزیل در آوریل 10 میلیون تن سویا صادرات کرد که 16.2 درصد رشد ماهانه داشت و چین در همین مدت 7.12 میلیون تن سویا خریداری کرد که 70.7 درصد از کل صادرات برزیل در این ماه بود.

منابع مطلع اظهار نموده اند به دلیل تشدید دوباره اختلافات تجاری میان آمریکا و چین، برآورد صادرات سویای برزیلی ممکن است افزایش بیشتری پیدا کند زیرا چین خرید سویای بیشتری از برزیل را شروع نموده است.

چین در ژوئیه سال گذشته در واکنش به وضع تعرفه های آمریکا روی واردات کالاهای چینی، روی سویای آمریکایی تعرفه وضع کرد و در نتیجه صادرات سویای آمریکا به چین از سپتامبر تا مارس 80 درصد افت سالانه داشت زیرا خریداران چینی ترجیح دادند از برزیل خرید نمایند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اوایل ماه میلادی جاری در واکنش به روند کند پیشرفت مذاکرات تجاری، تهدید کرد روی کالاهای چینی تعرفه جدیدی وضع خواهد نمود.

آمریکا بزرگترین تولیدنماینده و دومین صادرنماینده بزرگ سویا در دنیا است در حالی که چین بزرگترین واردنماینده سویا بوده و تقریباً 60 درصد از خرید دنیای سویا را به خود اختصاص می دهد.

بر اساس گزارش پلاتس، افت ارزش ارز برزیل در برابر دلار آمریکا نیز به سود صادرنمایندگان سویا شده و توان رقابت آنها را افزایش داده است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "سودی که برزیل از جنگ تجاری آمریکا به دست آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودی که برزیل از جنگ تجاری آمریکا به دست آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید