هشدار جدی کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، تهران (پانا) - دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با بیان اینکه میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، در بازه زمانی دوم تا نهم تیر ماه، با کاهش یک درصدی نسبت به هفته قبل تر، روبرو شده است، گفت با توجه به شیوع موج پنجم بیماری در کشور ضرورت توجه مسئولانه تر به رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور در مهار بیماری به شدت احساس می گردد و باید با رعایت حداکثری اصول بهداشتی مانع از توسعه فراگیر بیماری در کشور شویم.

هشدار جدی کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی

بابک دین پرست به تشریح آخرین شرایط مقدار رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور پرداخت و گفت: میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، در بازه زمانی دوم تا نهم تیر ماه، با کاهش یک درصدی نسبت به هفته قبل تر، روبرو شده است.

وی در این خصوص گفت: استانهای سیستان و بلوچستان با دو درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر و با 47 درصد، آذربایجان غربی با 4 درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر به 56 درصد و گیلان با 59 درصد، در انتهای جدول مقدار رعایت پروتکل های بهداشتی در بازه زمانی دوم تا نهم تیرماه قرار دارند.

دین پرست بعلاوه در مورد استان های با بیشترین مقدار رعایت پروتکل های بهداشتی هم گفت: استان های سمنان با 82 درصد (یک درصد کاهش)، زنجان با 79 درصد (2 درصد کاهش) و یزد با 77 درصد (3 درصد کاهش)، در صدر این جدول قرار دارند.

معاون وزیر کشور افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی، در 2 استان سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی بین 47 تا 56 درصد و رعایت پروتکل های بهداشتی در 12 استان: آذربایجان شرقی- ایلام - بوشهر- چهارمحال و بختیاری- خوزستان-خراسان شمالی- خراسان رضوی- کردستان- کهگیلویه و بویراحمد- گیلان - مازندران و همدان بین 57 تا 67 درصد است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی، در 9 استان دیگر کشور هم گفت: استان های البرز- اصفهان - قم- کرمان- کرمانشاه- گلستان- لرستان- هرمزگان و مرکزی، بین 68 تا 73 درصد بوده است.

دین پرست بعلاوه در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی در 8 استان دیگر کشور هم گفت: مقدار رعایت پروتکل های بهداشتی در استان ها اردبیل- زنجان- سمنان- خراسان جنوبی- یزد- تهران- فارس و قزوین بین74 تا 82 درصد بوده است.

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا درخصوص بازه زمانی دوم خرداد تا نهم تیر ماه هم گفت: میانگین رعایت بهداشت فردی مناسب در کشور با سه درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر72 درصد بوده، میانگین استفاده از ماسک با سه درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر 69 درصد اعلام، میانگین رعایت فاصله گذاری اجتماعی با دو درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر 69 درصد مشخص و میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور با دو درصد کاهش نسبت به هفته قبل تر 72 درصد بوده است.

معاون وزیر کشور بعلاوه گفت: از مجموع 3 میلیون و 577 هزار و 807 مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش سراسر کشور، دربازه زمانی دوم تا نهم تیر ماه، مجموعاً تعداد 249 هزار و20 واحد، به وسیله تیم های نظارت وزارت بهداشت مورد بازرسی قرار گرفته اند که در نتیجه این بازرسی ها در 28 هزار و 974 مورد، منجر به دادن تذکر و معرفی مدیران صنوف به مراجع قضایی و در 1082 مورد هم، منجر به پلمپ واحدها شده است.

وی افزود: کارگاه ها و صنایع کوچک با 32557 مورد، صنایع کشاورزی، دامپروری و معادن با 3157 مورد،صنایع تولیدی، نفت، گاز و انرژی با 1356 مورد، در صدر جدول بیشترین دریافت کنندگان تذکر و معرفی به مراجع قضایی قرار دارند.

دین پرست در ادامه گفت: در حوزه اماکن عمومی هم؛ سوپر مارکت ها و خواربار فروشی ها با 6465 مورد، نانوایی ها با 2738 مورد، رستوران ها با 1003 مورد، فروشگاه های زنجیره ای با 430 مورد، مطب ها با 298 مورد و بانک هابا 296 مورد، دریافت کننده بیشترین اخطار و معرفی به مراجع قضایی بوده اند.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان با رعایت 47 درصد پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی بعنوان آخرین و استان سمنان با 82 درصد، در صدر استان های کشور قرار دارند؛ گفت: ضروری است مقدار توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی در همه استان های کشور به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: سه استان سیستان و بلوچستان با 56 درصد، آذربایجان غربی با 58 درصد و ایلام با 64 درصد، در انتهای جدول استان هایی قرار دارند که نسبت به رعایت بهداشت فردی مناسب در اماکن عمومی اقدام و استان های سمنان با 85 درصد، زنجان با 82 درصد و اردبیل با 79 درصد، در صدر جدول این گروه از استانها قرار دارند.

معاون وزیر کشور درخصوص شرایط استفاده از ماسک در اماکن عمومی هم گفت: سه استان سیستان و بلوچستان با50 درصد، آذربایجان غربی با 56 درصد و گیلان با 60 درصد، در انتهای جدول استانهایی قرار دارند که نسبت به استفاده از ماسک در اماکن عمومی اقدام کردند. و استان های یزد با 88 درصد، سمنان با 82 درصد و زنجان با 81 ، در ابتدای جدول این گروه از استانها قرار دارند.

دین پرست در بعد رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی در استانداری های کشور گفت: سه استان سیستان و بلوچستان با 47 درصد، آذربایجان غربی با 57 درصد و ایلام با 60 درصد، در انتهای جدول استانهایی قرار دارند که نسبت به رعایت فاصله گذاری در اماکن عمومی، اقدام و استان های یزد با 88 درصد، سمنان با 82 درصد و قزوین با 82 درصد، در صدر جدول این گروه از استانها قرار دارند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، معاون وزیر کشور در انتها با اشاره به شرایط رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی هم اظهار داشت: سه استان سیستان و بلوچستان با 53 درصد، ایلام با 61 درصد و آذربایجان غربی با 61 درصد، در انتهای جدول استانهایی قرار دارند که نسبت به رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی اقدام و استان های یزد با 88 درصد، قزوین و قم مشترکاً با 84 درصد و سمنان با 82، در رتبه های نخست این گروه از استانها قرار دارند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "هشدار جدی کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدی کاهش رعایت دستورالعمل های بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید