سلامتی و پزشکی

رهایی از اضطراب با یک تکنیک جالب

یک روانشناس در برنامه سیمای خانواده، یک تکنیک برای رهایی از اضطراب و استرس را آموزش می دهد.

30 آبان 1400

پوشش واکسیناسیون در استان ها بین 50 تا 85 درصد

تهران (پانا) - تزریق واکسن و رعایت شیوه نامه ها جدا از هر سلیقه و دیدگاه امروزه یک مسئولیت اجتماعی برای سلامت آحاد مردم جامعه به شمار می رود و یافته های علمی نشان می دهد بی توجهی به هر کدام از آنها می تواند ما را از ایمنی جمعی حداکثری دور کند.

28 آبان 1400

رفلاکس معده یا ترش کردن

رفلاکس معده بیماری شایعی است که بیشتر ما حداقل یک بار به آن دچار شده ایم. اگر ماهیچه اسفنکتر که به مِری و معده وصل است نتواند کارش را درست انجام دهد، ممکن است باعث برگشتن غذا و اسید معده به داخل مری گردد. این مشکل باعث ایجاد بیماری رفلاکس معده خواهد...

26 آبان 1400

مواد غذایی ای که باعث کاهش کلسترول میشود

برای کاهش کلسترول بد خون در دو نوع HDL و LDL می توان از طب سنتی و مواد غذایی مفید استفاده کرد. سریعترین راه کاهش کلسترول بد خون را در سبد غذایی تان قرار دهید تا سلامت بدن را حفظ کنید.

23 آبان 1400

تغییر فرهنگ تغذیه از سیراب شیردان و کلّه پاچه

فرهنگ تغذیه تغییر کرده و سبک زندگی به سمت زندگی صنعتی با غذا های ساده و آسان پخت رفته که باعث می شود غذا های قدیمی تر به حاشیه بروند. برای مثال سیراب شیردان غذای بسیار متداولی بوده و بسیار مصرف می شده، اما اگر اکنون از خیلی از مردم سوال بشود، می بینیم مدت...

22 آبان 1400

عمل قلب مهران غفوریان موفقیت آمیز بود

مهران غفوریان روز گذشته سر صحنه تصویربرداری سریال نمایش خانگی نیسان آبی دچار حمله قلبی شد و امروز عمل قلب باز او با موفقیت صورت گرفته است.

21 آبان 1400

برترین توصیه های تغذیه برای سلامت پرستاران

پرستاری به عنوان یکی از ارزشمندترین مشاغل خدماتی در حوزه پزشکی و درمان محسوب می­ گردد. در گذشته به تمام مراقبان بیماران و ناتوانان پرستار گفته می شد اما امروز برخلاف تصور عموم، وظیفه یک پرستار، تنها تزریقات و یاری های اولیه نیست. پرستار در واقع به...

20 آبان 1400

آشنایی با آنتی بیوتیک های طبیعی

با ایجاد عفونت در بدن مصرف آنتی بیوتیک ها در وهله اول توصیه می شوند ، بهتر است اگر در شرایط خاص قرار ندارید از آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان عفونت ها استفاده کنید.

15 آبان 1400

مدیرکل صندوق بازنشستگی کشوری خاطرنشان کرد: افزایش یاری هزینه آزمایش آنلاین به 750هزار تومان

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش یاری هزینه طرح آزمایش آنلاین از 500هزار تومان به 750هزار تومان برای هر بیمه شده تحت پوشش خدمات بیمه تکمیلی درمان این صندوق اطلاع داد.

12 آبان 1400

کاربردهای جادویی و فواید روغن جوجوبا برای پوست سر خشک

آیا روغن جوجوبا سبب بهبود رشد مو می شود؟ آیا از فواید روغن جوجوبا برای پوست سر آگاه هستید؟ ادامه مطلب را بخوانید تا فواید جوجوبا در جلوگیری از ریزش مو و بهبود رشد مو را متوجه شوید.

7 آبان 1400

فرایند سرمایه گذاری در فارس تسریع گردد، استاندار متعلق به همه گروه ها باشد

خبرنگاران/فارس وزیر کشور از استاندار تازه فارس خواست تمام پروژه های سرمایه گذاری استان را فهرست نموده و پس از اخذ مجوزهای لازم به وسیله سایت، آن را در معرض دید سرمایه گذاران قرار دهد تا فرایند صدور مجوز سرمایه گذاری در فارس به کمتر از نیم ساعت برسد. ...

27 مهر 1400

وانکومایسین (VANCOMYCIN)

موارد مصرف: عفونت های میانه، بی هوازی، گازگانگرن، عفونت استخوانی، عفونت های پوستی و روده ای، عفونت ریوی و پرده مغزی

25 مهر 1400

شروع اردوی شاگردان منصوریان در تهران از امروز

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان اردوی تدارکاتی خود را از امروز در تهران برپا می نماید.

22 مهر 1400

آنژین (درد سینه ناشى از تنگى رگ هاى تغذیه کننده ى قلب)

اسمیت بعد از پرخورى غذاهایى مانند ژامبون، سیب زمینى سرخ شده و کیک و کشیدن سیگار، دوباره به مشاجره هاى بعد از شام با ژان مى پردازد. مدت زیادى نمى گذرد که اسمیت با عصبانیت و صورت برافروخته در هواى زمستانى به بیرون از خانه مى رود.

14 مهر 1400

مشکل فوتبالیست هرمزگانی در بستر بیماری رفع می گردد؟

خبرنگاران/هرمزگان مجتبی غلامزاده بازیکن خوشنام و خوش اخلاق هرمزگانی که سابقه پوشیدن پیراهن تیم آلومینیوم هرمزگان را در کارنامه دارد این روزها پس از عمل جراحی با مسائل عدیده روبرو است.

10 مهر 1400

ارتباط میان صنایع و مراکز علمی و تحقیقاتی رونق می گیرد، راه اندازی 22کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار

22 کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد تا ارتباط میان مراکز علمی و تحقیقاتی و صنایع رونق گیرد.

7 مهر 1400

انفجار گاز در قلعه چنعان شهرستان کارون، 5 نفر کشته و مصدوم شدند

اصل شرهانی گفت: بر اثر انفجار گاز در منطقه قلعه چنعان شهرستان کارون، 5 نفر کشته و مصدوم شدند.

1 مهر 1400

با همراهی مردم، کرونا در گیلان ضعیف می گردد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: آمار بستری های کرونایی در این استان به 695 بیمار رسید.

30 شهریور 1400

عامل اصلی سرماخوردگی چیست؟

واکسن واحدی برای سرماخوردگی وجود ندارد تنها سالانه واکسن فراگیرترین نوع ویروس فراوری می گردد.

29 شهریور 1400

ویروس کرونا چه مدت در هوا می ماند؟

دکتر علیرضا جانبخش درخصوص مدت ماندگاری ویروس کرونا در هوا گفت: زمانی که فرد کرونایی در محلی حضور دارد، بویژه زمانی که سرفه یا عطسه کند، ویروس کرونا در هوا منتشر می گردد، اما این ویروس به علت سنگینی به سرعت زمین گیر شده و روی سطوح و زمین رسوب می نماید.

26 شهریور 1400
تعداد: (255)