برگزیت ، نخست وزیر انگلیس از توافق جدید با اتحادیه اروپا اطلاع داد

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، ترزا می، نخست وزیر بریتانیا می گوید به یک توافق با اتحادیه اروپا بر سر تغییرات حقوقی درباره آخرین متن برگزیت رسیده است.

برگزیت ، نخست وزیر انگلیس از توافق جدید با اتحادیه اروپا اطلاع داد

به گفته وی اتحادیه اروپا و بریتانیا برای مذاکرات در این باره و یافتن راه چاره تا سال 2020 به توافق رسیده اند.

به گفته خانم می تعهد جدید اتحادیه اروپا مبتنی بر احترام به مرزهای بریتانیا و امنیت این کشور و ضامن محکمی برای رای مجلس بریتانیا به آخرین توافق برگزیت است.

مهم ترین موضوعی که در پانزدهم ماه ژانویه مانع رای مثبت مجلس عوام بریتانیا به توافق برگزیت شده بود مرز بین جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی بود. جمهوری ایرلند کشوری مستقل و عضوی از اتحادیه اروپا و ایرلند شمالی بخشی از خاک بریتانیاست.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا نیز که در استراسبورگ پس از دیدار با خانم می در یک کنفرانس خبری گفت: زمان آن رسیده است تا متحد شویم، از توافق برگزیت حمایت کنیم و به نظر بریتانیایی ها احترام بگذاریم.

آقای یونکر در این کنفرانس به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بریتانیا هشدار داد که امکان عدم تصویب هیچ توافقی درباره برگزیت وجود نداشته است و امروز که توافق بوجود آمده باید به آن احترام گذاشته گردد.

این در حالیست که تا تنها هفده روز دیگر باید خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نهایی گردد، اما به نظر می رسد اختلافات داخلی در بریتانیا هر ساعت این روند را با یک بحران تازه ای روبرو می نماید.

با وجود سخنان نخست وزیر بریتانیا، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر از نمایندگان مجلس عوام خواسته است تا به توافق برگزیت رای مخالف بدهند. آقای کوربین پیش از این، دو هفته پیش نیز رسما خواهان برگزاری یک همه پرسی مجدد برسر برگزیت شده بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "برگزیت ، نخست وزیر انگلیس از توافق جدید با اتحادیه اروپا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیت ، نخست وزیر انگلیس از توافق جدید با اتحادیه اروپا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید