اخبار سیاسی

چین: انگلیس حق قانونی و نظارتی درباره هنگ کنگ ندارد

سخنگوی وزارت خارجه چین اظهارات مداخله جویانه دومنیک راب در مورد هنگ کنگ را غیرقانونی دانست.

14 مرداد 1399

شرح میرسلیم درباره مصاحبه با BBC: از محضر شریف مردم پوزش می طلبم

منتخب مردم تهران در انتخابات دوزه یازدهم مجلس شورای اسلامی نوشت: این مصاحبه در شرایط مشغله زیاد کاری و بدون توجه به ماهیت تماس گیرنده اجرا شده است.

13 مرداد 1399

خبرنگاران کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان جلوتر از جدول زمانی قرار گرفته است

تهران- خبرنگاران- خبرگزاری فرانسه چهارشنبه گزارش داد که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان جلوتر از جدول زمانی قرار گرفته است و پیش از موعد مقرر به کمتر از هشت هزار و 600 نظامی کاهش پیدا نموده است.

8 مرداد 1399

آتش بس موقت افغانستان،آزادی 2 هزار زندانی طالبان

- اقدام گروه طالبان برای آتش بس در سه روز به مناسبت عید فطر با استقبال دولت، کشورها و نهادهای بین المللی روبرو شد و دولت افغانستان هم در واکنش به این اقدام، فرمان آزادی 2 هزار زندانی دیگر این گروه را صادر کرد.

5 مرداد 1399

گزارش 37 میلیارد دلاری قاچاق کالا و ارز در کشوی میز هیئت رئیسه مجلس

بلاتکلیفی قرائت گزارش تحقیق و تفحص مجلس از قاچاق کالا آن هم در روزهای پایانی مجلس دهم که دیگر فرصت قرائت آن از دست می رود؛ این روزها اعتراض بسیاری از نمایندگان را با خود به همراه داشته است.

15 تیر 1399

ترامپ بزرگترین مانع برای شکست کروناست

ستون نویس روز نامه یو اس ای تودی امروز در یادداشتی، ترامپ را بزرگترین مانعی دانست که بر سر راه آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا قرار گرفته است.

12 تیر 1399

گسترش تور مالیاتی مناسب ترین روش جبران کسری بودجه

برای جبران کسری بودجه 99، اصلاح نظام مالیاتی با موضوع حذف معافیت های مالیاتی غیرضرور و نیز بستن گلوگاه های فرار مالیاتی امری ضروری است.

11 تیر 1399

واکنش الکاظمی به حمله داعش علیه الحشد الشعبی در صلاح الدین

نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق، عملیات تروریستی علیه الحشد الشعبی را تلاش ناکام برای سوء استفاده از درگیری های سیاسی جاری کشور دانست.

9 تیر 1399

پمپئو: قصد نداریم به برجام بازگردیم

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن از تمام ابزارهایش در سازمان ملل برای مقابله با لغو تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران استفاده خواهد نمود.

7 تیر 1399

مسئولان دانشگاه ها با اطلاع رسانی شفاف نگرانی دانشجویان را برطرف نمایند ، لزوم استفاده از آموزش های الکترونیک در شرایط پساکرونا

وزیر علوم با بیان اینکه مسئولان دانشگاه ها در شرایط فعلی باید با اطلاع رسانی شفاف نگرانی دانشجویان را برطرف نمایند، بر لزوم استفاده از آموزش های الکترونیک در دوران پس از کرونا تاکید نمود.

4 تیر 1399

دستورالعمل جذب سرباز معلم ابلاغ شد

معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع در راستای سیاست جذب و ساماندهی کارکنان وظیفه مأمور به آموزش و پرورش با صدور دستورالعملی سهمیه هر استان را به تفکیک معین به استان ها ابلاغ کرد.

1 تیر 1399

خبرنگاران 29 هزار معتاد متجاهر در کشور شناسایی شد

اراک - خبرنگاران - معاون درمان و پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: 29 هزار معتاد متجاهر در کشور شناسایی شده که با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا باید ساماندهی شوند.

31 خرداد 1399

کاهش مراجعه بیماران مشکوک به کرونا در خراسان رضوی

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خراسان رضوی از کاهش بار مراجعه بیماران و افراد مشکوک به کرونا به مراکز درمانی این استان خبر داد.

28 خرداد 1399

زبان انگلیسی چطور بین المللی شد؟

زبان بین المللی انگلیسی | English languageتا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که چرا از بین تمامی زبان هایی که در جهان وجود دارد، تنها زبان انگلیسی از همه محبوب تر است و به عنوان زبان بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد؟ راستش این سوال برای من که نویسنده...

24 خرداد 1399

آنالیز مدل های شیوع کووید-19

انجمن فیزیک ایران یک همایش نیم روزه با عنوان شیوع کووید-19: مدل ها و چالش ها را برگزار می نماید.

22 خرداد 1399

عراق، برهم صالح زمان مذاکره با آمریکا را گفت

رئیس جمهور عراق با اعلام زمان آغاز مذاکرات بغداد و واشنگتن تاکید کرد که احترام به حاکمیت عراق یک اصل اساسی به شمار می رود.

20 خرداد 1399

وزیر بهداشت: پروتکل های بهداشتی رعایت نشود کشور با چالش روبرو می شود

وزیر بهداشت گفت: عمل نکردن و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و هم چنین بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی ممکن است مجددا کشور را با چالش روبرو کند.

19 خرداد 1399

وزیر دفاع آمریکا بدون اطلاع وارد عین الاسد شد

فارس نوشت: بعضی منابع خبری از ورود وزیر دفاع آمریکا به پایگاه عین الأسد (غرب عراق) خبر دادند.

14 خرداد 1399

الحوثی: ادامه جنگ برای متجاوزان بی نتیجه است

عضو شورای عالی سیاسی یمن به کشورهای ائتلاف متجاوز به یمن توصیه کرد که با جدیت با راهکارهای فراگیر تعامل نمایند زیرا تداوم جنگ برای آنها هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.

12 خرداد 1399

ترس و اضطراب کرونا چه تبعاتی دارد؟

دکتر مسعود مردانی، متخصص عفونی هم با تاکید بر اینکه استرس سیستم ایمنی بدن را به شدت کاهش می دهد گفته است که ترس از کرونا بی مورد نیست و این بیماری حدود سه هزار نفر را در چین کشته و به نظر می آید در کشور ما نیز این فرایند صعودی است به نظر می رسد ترس از کرونا...

4 خرداد 1399
تعداد: (148)