ترامپ: نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می شوند

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، رئیس جمهور آمریکا ساعاتی قبل از شروع مناظره معاونان نامزد های ریاست جمهوری انتخابات 2020 گفت که نیرو های آمریکایی باقیمانده در افغانستان تا کریسمس به خانه باز می گردند.

ترامپ: نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می شوند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه شب به وقت محلی (اوایل روز پنجشنبه به وقت تهران) در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، اعلام کرد که تمامی نظامیان باقیمانده ایالات متحده در افغانستان باید تا کریسمس از این کشور خارج شوند.

ترامپ در این پیام که ساعاتی قبل از شروع مناظره معاونان نامزدهای ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا شرح داد: ما باید شمار اندک باقیمانده زنان و مردان شجاع ما را که در افغانستان خدمت می کنند تا کریسمس به خانه بازگردانیم.

در ماههای اخیر، رئیس جمهور آمریکا در مناسبات مختلف خواستار خروج هرچه سریعتر نظامیان آمریکایی از افغانستان شده و به همین دلیل در ماه آگوست در مصاحبه با اکسیوس گفت، انتظار دارد که شمار نظامیان آمریکایی در افغانستان تا روز سوم نوامبر 2020 انتخابات ریاست جمهوری آمریکا (13 آبان ماه) به زیر پنج هزار نیرو کاهش یابد.

اوایل روز گذشته، رویترز گزارش کرد که رابرت اوبرین مشاور امنیت ملی کاخ سفید در جریان مراسمی در نوادا گفت که ایالات متحده نظامیان خود در افغانستان را اوایل سال آینده میلادی (2021) به دو هزار و 500 نظامی کاهش می دهد.

با اینحال، مقام های ارشد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، تا به امروز آشکارا در خصوص برنامه خروج نظامیان این کشور از افغانستان اظهارنظر نکرده اند و مقام های فرماندهی تروریستی مرکزی آمریکا (سنتکام) و پنتاگون تمامی سؤالات در این زمینه را به کاخ سفید ارجاع می دهند.

به عنوان بخشی از توافق اوایل سال جاری میلادی مقام های آمریکایی و طالبان، نظامیان خارجی از جمله نیروهای آمریکایی در صورت حفظ آتش بس میان طالبان و دولت افغانستان، می بایست طبق برنامه تا می 2021 (اردیبهشت 1400) از افغانستان خارج شوند.

روز گذشته در حقیقت نوزدهمین سالگرد ورود نظامیان آمریکایی به افغانستان بعد از حمله 11 سپتامبر 2001 بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ: نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید