درمان فیبروز ریوی با هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، در این فرآیند، از فناوری های هوش مصنوعی برای معین درجه آسیب ریه از جمله در بیماران مبتلا شده به کووید 19 استفاده می گردد. مطالعات مربوطه در 14 مرکز بالینی در روسیه و قزاقستان با شرکت 200 داوطلب در حال اجرا است.

درمان فیبروز ریوی با هوش مصنوعی

شرکت های Petrovax و Intellodzhik پروژه مشترکی را برای پیشگیری و درمان فیبروز ریوی، عارضه ناشی از ابتلا به کووید 19 (که منجر به نارسایی تنفسی می گردد) با استفاده از داروی Longidaza®، راه اندازی نموده اند.

در این فرآیند، از فناوری های هوش مصنوعی برای معین درجه آسیب ریه از جمله در بیماران مبتلا شده به کووید 19 استفاده می گردد. مطالعات مربوطه در 14 مرکز بالینی در روسیه و قزاقستان با شرکت 200 داوطلب در حال اجرا است.

در ترکیب Longidaza، آنزیم هیالورونیداز وجود دارد که قادر است اسید هیالورونیک اضافی را از بین ببرد، از تشکیل بافت فیبری در ریه ها جلوگیری نموده و به بهبود قابل توجه شرایط عمومی بیماران به ویژه کسانی که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند و دارای نارسایی تنفسی هستند، یاری کند.

هوش مصنوعی چگونه میزان آسیب ریه را تشخیص می دهد؟ا

این تحقیق با استفاده از سیستمی مبتنی بر هوش مصنوعی (شبکه های عصبی) در چندین مرحله انجام می گردد. ابتدا، بخش های پاتولوژیک (آسیب دیده) انتخاب می شوند (در واقع، تقسیم هنجار / پاتولوژی)، سپس بخش های انتخاب شده از آبشار شبکه های عصبی عبور می نمایند که هر یک از بخش ها را از لحاظ شکل معین آسیب ارزیابی می نمایند.

هنگامی که تمام بخش ها علامت گذاری می شوند، حجم های متشکل از بخش محاسبه شده و ارزیابی کلی از ضایعات ارائه می گردد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "درمان فیبروز ریوی با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان فیبروز ریوی با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید