سروشیار در قاب مستند

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، خبرنگاران/اصفهان مستندی به نام سرود جمشید به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن صفوی فر، دربارۀ جمشید مظاهری، متخلص به سروشیار، اصفهان شناس و مدرس رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه اصفهان ساخته شده که یکم آذرماه، بخش هایی از آن در فضای مجازی پخش خواهد شد.

سروشیار در قاب مستند

محسن صفوی فر دربارۀ مستند سرود جمشید به وبلاگ انجمن گفتگو گفت: شروع این مستند به زمانی برمی گردد که استاد مظاهری در قید حیات بودند. من در اغلب جلساتی که دعوت می شدند شرکت می کردم و با هم در اصفهان سیر می کردیم، در این حین مستند هم ضبط می شد، تا اینکه استاد بیمار شدند و پروژه نیمه کاره ماند.

وی ادامه داد: این بیماری منجر به فوت استاد مظاهری شد و ناگزیر، چنین رقم خورد که آخرین تصویربرداری ها مربوط به صحنۀ تشییع و خاک سپاری ایشان باشد.

این کارگردان توضیح داد: قسمت اعظم این مستند 45 دقیقه ای مربوط به روزهایی است که جمشید مظاهری بدرود حیات نگفته بود و خاطرم هست روزهای آخر، به کسانی که برای حضور در جلسات دعوتش می کردند به شوخی می گفت من فقط فیلم بازی می کنم!

صفوی فر یادآور شد که سرود جمشید به زندگی و تأثیر استاد مظاهری بر فضای ادبی و تاریخی اصفهان می پردازد و درون مایۀ آن بیشتر به رابطه کاریزماتیک او با شاگردانش مربوط است.

وی دربارۀ زمان پخش این مستند توضیح داد: به خاطر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، امکان رونمایی و پخش مستند سرود جمشید در روز اصفهان وجود نداشت، به همین خاطر با هماهنگی محمدرضا رهبری، رئیس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه چهار اصفهان، قرار شد که روز یکم آذرماه پیش نمایش آن را در فضای مجازی به اشتراک بگذاریم و اگر شرایط تا بهمن ماه بهتر شد، به مناسبت سالگرد درگذشت استاد، فیلم را نمایش بدهیم. البته این امر نیز، بستگی به شرایط شیوع ویروس کرونا در آن برهه زمانی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سروشیار در قاب مستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سروشیار در قاب مستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید