سوالات متداول در فرودگاه به زبان انگلیسی

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، ممکن است بسیاری از افرادی که علاقه مند به سفرهای خارجی هستند به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشند و بنابراین برای برقراری ارتباط با مسئولین در فرودگاه و یا حتی در هنگام ارائه مدارک و اطلاعات خود دچار مشکل شوند. در این جا آشنایی با سوالات متداول در فرودگاه اهمیت بسیاری پیدا می نماید، در بسیاری از کشورهای دنیا زبان انگلیسی به عنوان زبانی که گردشگران و گردشگر ها از آن استفاده می نمایند، پذیرفته شده است و از همین رو شما وارد هر کشوری در نقاط مختلف دنیا شوید این فرصت را دارید تا سوالات و اطلاعات مورد نظر خود را به زبان انگلیسی بیان نمایید و به راحتی بتوانید مراحل مختلف را طی کنید.

سوالات متداول در فرودگاه به زبان انگلیسی

آژانس وبلاگ انجمن گفتگو با آنالیز تمامی احتیاجهای مسافران در ادامه هدایت را برای شما قرار داده است تا بتوانید با استفاده از جملاتی که در ادامه برای شما می آوریم به طور موثرتری با افراد در داخل فرودگاه ارتباط برقرار نموده و با سوالات متداول در فرودگاه بیشتر آشنا شوید.

سوالات متداول در فرودگاه چیست؟

ممکن است زمانی که وارد فرودگاه یک کشور شوید، قصد استفاده از کافی شاپ، سرویس بهداشتی یا حتی صحبت راجع به دیگر مسائل ضروری را داشته باشید. در اینجا اگر با سوالات متداول در فرودگاه آشنا نباشید ممکن است دچار مسائل بسیاری شوید و به سختی به چیزی که در نظر دارید دست پیدا کنید. فرقی نمی کند که به یک کشور آسیایی سفر می کنید یا قصد گشت و گذار در یک کشور اروپایی را دارید؛ در همه حالات استفاده از سوالات متداول در فرودگاه می تواند جوابگوی همه احتیاجهای شما باشد. در ادامه همراه ما باشید تا با سوالات متداول در فرودگاه آشنا شویم.

• کلمات و اصطلاحات کاربردی در فرودگاه :

• ورود : Arrival
  • جایگاه های نزدیک به راهرو هوایی : aisle seats
  • عزیمت، رفتن : Departure
  • فروشگاه معاف از مالیات و یا معاف از عوارض گمرکی Duty-free shop :
  • فرود آمدن و به زمین نشستن هواپیما Land :
  • قسمت بلند شدن هواپیما از روی زمین : Runway
  • توقفگاه بین راهی و یا محل توقف : Stop over
  • بلند شدن هواپیما : Take-off
  • گذرنامه شما دیگر معتبر نیست : Your passport is no longer valid
  • لطف کنید کیف خود را باز کنید : please open this bag
  • چرخ های دستی حمل بار کجا هستند؟ : Where are the luggage trolleys
  • لطفاً کیف و چمدانم را بیاورید : please take this luggage/bag my suitcase
  • لطفاً این چمدان را تا اتوبوس یا تاکسی حمل کنید : Take this luggage to the bus/taxi please
  • یکی از وسایلم گم شده اس : there is on piece missing
  • برای استفاده شخصی است : Its for my personal use
  • شما برای این باید گمرکی بپردازید : You will have to pay duty on this
  • چطور می توانم یک تاکسی بگیرم؟ : how can I take a taxi
  • فقط از اینجا می گذرم : I am just passing through
  • سوالات متداولی که ممکن است برای شما در فرودگاه مطرح شوند :

• کانتر چک این برای دریافت کارت پرواز کجاست؟ : Where is the check-in counter for Airlines
  • آیا پرواز من به موقع انجام خواهد شد؟ شماره پرواز : Is my flight on time ? flight number
  • پرواز من چقدر تاخیر دارد؟ شماره پرواز : How long is my flight delayed ? flight number
  • سرویس بهداشتی کجاست؟ : Where is the bathroom
  • دسترسی به اینترنت در کدام سالن امکان پذیر است؟ : Where is the Internet lounge
  • در کدام سالن امکان سیگار کشیدن وجود دارد؟ : Where is the smoking lounge
  • آیا می توانم یک جایگاه در کنار پنجره رزرو کنم؟ : Can I get a window seat
  • آیا می توانم یک جایگاه در کنار راهرو داشته باشم؟ : Can I get an aisle seat
  • در کجا می توانم تاکسی پیدا کنم؟ : Where can I find a tax
  • در کجا می توانم اتوبوس پیدا کنم؟ : Where can I find a bus
  • کجا می توانم چمدان هایم را تحویل بگیرم؟ : Where is the baggage claim
  • چه زمانی باید در گیت خروج باشم؟ : When should I be at the departure gate
  • گیت پروازهای خروجی در کجا قرار گرفته است؟ : Where is the departure gate
  • آیا پرواز کانکتینگ من به موقع انجام خواهد شد؟ شماره پرواز : Is my connecting flight on time? flight number
  • عبارت کاربردی برای استفاده در فرودگاه و سفرهای خارجی :

• فقط یک عدد : only one
  • چند عدد چمدان همراه خود دارید؟ : How many pieces of luggage do you have
  • بله, خودم انجام دادم : Yes,I did
  • آیا خودتان چمدانتان را حمل نموده اید ؟ : Did you pack your luggage yourself
  • نه، نداده اند : No,They havent
  • آیا کسی چیزی را برای حمل کردن در پرواز به شما داده است؟ : Has anyone given you anything to take on the flight
  • بله، یک عدد همراه خودم دارم : Yes, I have one bag
  • آیا شما کیف دستی همراه خود دارید : Do you have any hand-luggage
  • مهاجرت/ گمرک : Immigration / Customs
  • بله، بفرمایید : Yes, here it is
  • می گردد گذرنامه شما را ببینم؟ : May I see your passport please
  • محل پرواز شما کجا بوده است؟ : Where did you fly from
  • من برای کار اینجا هستم. : Im here on business
  • هدف شما از مسافرت چیست ؟ تجارت یا سرگرمی : What is the purpose of your visit; business or pleasure
  • من به مدت دو هفته اینجا خواهم ماند. : Ill be staying for two weeks
  • چه مدت برنامه ریزی کردید که اینجا بمانید؟ : How long are you planning to stay
  • در هتل خواهم ماند : Ill be staying at a hotel
  • کجا سکونت خواهید داشت؟ : Where will you be staying
  • خیر، اولین بار است : No, this is my first time
  • آیا قبلاً در آمریکا بوده اید؟ : Have you ever been to America before
  • نه، ندارم : No, I dont
  • آیا کالای گمرکی همراه خود دارید؟ : Do you have anything to declare
  • چه سوالاتی در فرودگاه ممکن است احتیاج گردد؟

طیف وسیعی از سوالات و احتیاجمندی ها ممکن است در فرودگاه برای شما پیش بیاید که مسترم این است که با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید و یا فهرستی از سوالات ضروری را در اختیار خود داشته باشید تا بتوانید به یاری آن ها احتیاجهای خود را برطرف نمایید.

• آیا به همراه داشتن فهرست سوالات در سفر الزامی می باشد؟

اگر فردی هستید که به زبان انگلیسی مسلط نیستید و یا قصد سفر به کشوری را دارید که با زبان آن کشور آشنایی ندارید، در اختیار داشتن فهرست سوالات متداول در فرودگاه و سفر می تواند یکی از موارد ضروری باشد که با خود به سفر می برید؛ چرا که در غیر این صورت ممکن است با مسائل بسیاری در زمینه برقراری ارتباط با مسئولان فرودگاه روبرو شوید.

• فهرست سوالات مورد احتیاج در سفر برای چه افرادی مناسب می باشد؟

فهرست سوالاتی که ممکن است در سفر به آن احتیاج پیدا کنید، بیشتر برای افرادی که به زبان کشور مقصد و یا زبان انگلیسی مسلط نیستند مورد احتیاج خواهد بود و اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید می توانید به راحتی مسائل خود را در سفر برطرف نمایید.

نتیجه گیری

زمانی که اقدام به سفر می کنید، بهتر است برای همه مواردی که ممکن است در سفر برای شما پیش بیاید برنامه ریزی نموده باشید تا بتوانید یک سفر راحت و لذت بخش را تجربه نمایید. دانستن اطلاعاتی که ممکن است در فرودگاه به کار شما بیایند از جمله این اطلاعات می باشند که در این راهنما با آن ها آشنا شدیم. در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بایدها و نبایدهای سفر هستید، پیشنهاد می دهیم راهنماهای دیگر آژانس وبلاگ انجمن گفتگو را از دست ندهید تا با استفاده از آن ها تجربه ای لذت بخش و به یادماندنی را ثبت نمایید.

منبع: الی گشت

به "سوالات متداول در فرودگاه به زبان انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوالات متداول در فرودگاه به زبان انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید