مشکل زیرساخت های منطقه طوفان زده تولون در اردبیل رفع شد

سرپرست معاونت عمرانی استاندار اردبیل گفت: تا عصر امروز مشکل زیرساختی در منطقه طوفان زده تولون گرمی رفع شده و اهالی این منطقه هیچ دغدغه ای از بابت تامین امکانات آب، برق و گاز ندارند.

مشکل زیرساخت های منطقه طوفان زده تولون در اردبیل رفع شد

به گزارش خبرنگاران، مسعود امامی یگانه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران در استانداری اردبیل اظهار کرد: ما به همراه مدیران دستگاه های خدمات رسان به ویژه هلال احمر، بنیاد مسکن و کمیته امداد در منطقه طوفان زده و خسارت دیده ولون گرمی حاضر شدیم تا حادثه اتفاق افتاده را در این منطقه از نزدیک مورد ارزیابی قرار دهیم.

وی اعلام کرد: در کمتر از 20 دقیقه طوفان، تگرگ و شرایط جوی خاص منطقه را فراگرفته و به 35 واحد مسکونی خسارت زده به طوری که 6 واحد مسکونی خسارت کلی دیدند که سکونت در آنها غیرممکن است.

سرپرست معاونت عمرانی استاندار اردبیل به تخریب واحدهای دامی در منطقه و هم چنین خسارت وارده به واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد در تولون اشاره نمود و گفت: قرار شد 25 میلیون تومان وام کم بهره با همکاری بنیاد مسکن در این روستا به صاحبان این واحدها اعطا گردد و 8 میلیون تومان یاری بلاعوض نیز به حادثه دیدگان پرداخت خواهد شد.

امامی یگانه اضافه کرد: کمیته امداد نیز برای خانواده های تحت پوشش خود در این منطقه که دچار خسارت شدند 15 میلیون تومان یاری بلاعوض نموده و مسئولین ساخت این واحدها را به همراه خرید تجهیزات و امکانات اولیه زندگی انجام می دهد.

وی اعلام کرد: در کنار بازسازی واحدهای مسکونی از دیروز موضوع ترمیم زیرساخت ها و تدارک بعضی امکانات اولیه برای حادثه دیدگان در اولویت قرار گرفته که امیدواریم با یک تدبیر مناسب تا فصل سرما بازسازی و مرمت در این مناطق روستایی انجام گردد.

سرپرست معاونت عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: در رایزنی با مسئولان مدیریت بحران کشور سعی خواهیم کرد تا به ازای خسارت وارده به استان از محل حوادث غیرمتررقبه منابعی جذب و در اختیار حادثه دیدگان قرار گیرد.

بارش 70 میلیمتری در مغان خطرآفرین است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه در سخنانی اظهار کرد: با توجه به پیش بینی بارش 70 میلیمتری در منطقه مغان طی سه روز آینده این وضعیت خطرآفرین و برای مردم این منطقه بحران آفرین خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، خلیل نیکشاد اعلام کرد: بارش 70 میلیمتری در مغان آن هم در کمتر از سه ساعت می تواند بزرگترین آسیب را به مزارغ و باغات وارد کند و در کنار خسارت احتمالی وارده به این مناطق در خلخال و مرکز استان نیز این بارش های سیل آسا خسارت بیشتری را به همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: با توجه به این که در فصل کوچ عشایر قرار داریم این بارش ها به اتراق گاه های جامعه عشایری خسارت خواهد زد و به همین دلیل از امروز مدیران کلیه دستگاه های استان باید خطر سیل را جدی گرفته و به هشدارها حساس باشند تا جلوی بخشی از آسیب ها و خطرآفرینی ها گرفته گردد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل گفت: در کنار پرهیز از سفرهای غیرضرور و توقف کوچ بهاره عشایر، باغداران و زارعین نیز باید هشدارها را جدی بگیرند و ساکنان مناطق مختلف از حضور در اطراف رودخانه ها و مسیل ها جلوگیری نمایند تا با گذر از سه روز چالش آفرین پیش رو بتوانیم با کمترین خطر و آسیب به فصل برداشت محصولات برسیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مشکل زیرساخت های منطقه طوفان زده تولون در اردبیل رفع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل زیرساخت های منطقه طوفان زده تولون در اردبیل رفع شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید