پوتین چگونه تا 2036 در قدرت می ماند

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو به نقل از ایندیپندنت، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، تاریخ جدیدی را برای رأی گیری تغییر قانون اساسی معین کرد. او با این تغییر خواهد توانست تا آینده نزدیک در قدرت باقی بماند.

پوتین چگونه تا 2036 در قدرت می ماند

پوتین طی یک سری جلسات کاری با قانون گذاران و مقامات مسئول، با پیشنهادی موافق کرد که به او اجازه می دهد قدرت را هفت روز بیشتر، یعنی تا اول جولای در دست داشته باشد.

این رهبر قدیمی خطاب به حاضرین گفت: حالا می توانیم بگوییم که بر سر تاریخ رأی گیری به توافق رسیده ایم، البته مشروط بر آنکه اتفاق غیر منتظره ای نیافتد.

ابتدا مقرر شد رأی گیری تغییر قانون اساسی در روز 22 آوریل انجام شود، اما به دلیل شیوع کرونا در روسیه به اجبار به تعویق افتاد. تغییر در زمان رأی گیری در صورت تصویب (که حالا ظاهراً نهایی شده است) به پوتین اجازه می دهد بیشتر از دوره تعیین شده در قانون اساسی بر سر قدرت بماند.

آنا پاپوا، رئیس سازمان نظارت بر استانداردهای روسیه، به رئیس جمهور گفت که کشور تا چهار هفته دیگر برای رأی گیری آماده خواهد بود. به گفته وی مبارزه با ویروس کرونا با کاهش نرخ مبتلایان به 2 درصد در روز، به نقطه عطف رسیده است.

وی در ادامه گفته است: تاریخ مقرر اول جولای بدین لحاظ مناسب است که دو دوره دو هفته ای را پوشش می دهد، که دوره نهفته این ویروس است.

طبق قانون اساسی جاری روسیه، رئیس جمهور حداکثر می تواند دو دوره پشت سر هم در قدرت باقی بماند. با تصویب یک تبصره جدید در قانون اساسی، وی می تواند دوره های ریاست جمهوری خود را به صفر برگردانده و بدون هیچ مسئله ای تا سال 2036 در قدرت باقی بماند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پوتین چگونه تا 2036 در قدرت می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین چگونه تا 2036 در قدرت می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید