کدام آسیب های کرونا تا انتها عمر باقی می ماند؟

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، تهران (پانا) - یک پزشک متخصص بیماری های ریوی در رابطه با تاثیر ویروس کرونا در ریه توضیحاتی داد و البته می گوید ویروس کرونا هرگز به شکل طبیعی و خود به خود از بین نمی رود.

کدام آسیب های کرونا تا انتها عمر باقی می ماند؟

به گزارش جام جم، ابوالفضل میرعربشاهی پزشک متخصص بیماری های ریوی عنوان نمود: ماندگاری کرونا در هوا سه تا 9 درصد افزایش یافته است. حالا ویروس کرونا راحت تر منتقل می گردد و راحت تر سرایت می یابد. تعداد از مبتلایان مبتلا به فیبروز ریه می شوند اما این مسئله در رابطه با کل بیماران کرونایی صادق نیست. برای بعضی از بیماران کرونا در حد چند علامت است و سپس فرد با قرنطینه چند روزه خوب می گردد اما برای بعضی دیگر اوضاع چنان خطرناک است که احتیاج به ونتیلاتور پیدا می نمایند.

میرعربشاهی گفت: فیبروز ریه به معنی تشکیل بافت فیبروز در ریه است. این امر موجب مسائل تنفسی و سرفه می گردد. در این فرایند سیستم ایمنی بدن به جای حمله به ویروس به بافت ریه حمله می نماید. آسیب ریوی نمی تواند رفع گردد اما شدت آن قابل کنترل است. در بعضی از بیماران مبتلا به کرونا این آسیب تا خاتمه عمر برایشان عوارض دارد و در آینده دچار مسائل تنفسی و نارسایی های تنفسی خواهند شد.

این پزشک متخصص در ادامه گفت: در فیبروز ریه گاهی قسمتی از ریه از بین می رود که می توان آن را با داروهایی ترمیم کرد. در غیر اینصورت فرد یا تا خاتمه عمر مسائل تنفسی دارد و یا اینکه تا مدت های طولانی احتیاجمند به اکسیژن رسانی است.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا هر دو ریه را درگیر می نماید اضافه نمود: استفاده دراز مدت از میزان بالای اکسیژن کم مرطوب شده توسط دستگاه های تهویه می تواند باعث خشک شدن و صدمه زدن به مخاط و موهای میکروسکوپی گردد که به انتقال ترشحات به سمت بالا و باقی مانده ها به سمت بیرون راه هوایی یاری می نمایند.

این پزشک متخصص بیماری های ریوی در پاسخ به این پرسش که چرا آمار مربوط به مرگ و میر کرونا در کشور افزایش یافته تاکید نمود: تعداد تست ها بالاتر رفته و به همین منوال تعداد افراد فوت شده ای هم که کرونای آنها مثبت شده بیشتر می گردد. شاید پیش از این متوفی هایی بودند که علت مرگ آنها به دلیل ویروس کرونا اثبات نشده بود اما اکنون اوضاع فرق می نماید. در حقیقت این تست های کرونا بود که عمق بیشتر فاجعه را نشان داد.

میرعربشاهی در رابطه با راهکارهای پیشگیری از کرونا و کاهش نرخ ابتلا در جامعه گفت: ویروس کرونا خود به خود از بین نمی رود. نه گرما آن را از بین می برد و نه جهش. ما نباید به مسائلی همانند جهش اهمیت بدهیم. همه چیز دست خودمان است و باید چاره ای اساسی بیندیشیم. البته این کار بر عهده دولت است. دیگر نمی دانیم باید چه اتفاقی بیفتد تا کل کشور و یا حداقل استان های قرمز به حالت ایزوله کامل دربیایند. کمی اقتصاد را فدا کنیم و بگذاریم کرونا فروکش کند.

وی در خاتمه گفت: بیمارستان ها تخت های خالی ندارند. کادر درمانی، پزشکان و پرستاران خسته اند. نرخ مرگ و میر و ابتلا بالاست. ویروس خیلی راحت انتقال پیدا می نماید. وقت آن است که کمی همت به خرج بدهیم. اگر هر کسی رعایت کند دایره ابتلا کم و کمتر می گردد. همه چیز دست خودمان است. باید رعایت کنیم. اعتقاد به قرنطینه جواب می دهد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کدام آسیب های کرونا تا انتها عمر باقی می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام آسیب های کرونا تا انتها عمر باقی می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید