کووید-19 جوانان را بیشتر از آنچه تصور می شود مریض می کند

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، تحقیقات جدید نشان می دهد که ابتلا به کووید-19 در بزرگسالان جوان راحت و بی خطر نیست.

کووید-19 جوانان را بیشتر از آنچه تصور می شود مریض می کند

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو وبه نقل از مدیکال اکسپرس، بنابر گفته دانشمندان هنگامی که بزرگسالان جوان مبتلا به این بیماری در بیماستان بستری می شوند از هر پنج فرد مبتلا یک نفر به آی.سی.یو منتقل می شود و حتی پس از رهایی از ویروس نیز بسکمک از آنها به مراقبت های پزشکی مداوم نیاز دارند.

پزشکان دانشگاه هاروارد بیش از 3 هزار و 200 فرد بزرگسال 18 تا 34 ساله مبتلا به ویروس کرونا را که نیاز به بستری شدن داشتند، مورد بررسی قرار دادند. 21 درصد از افراد مذکور نیازمند بستری در بخش آی.سی.یو بودند و 10 درصد از آنها نیز برای تنفس به دستگاه تنفس مصنوعی یا وِنتیلاتور نیاز داشتند.

به طور کلی 2.7 درصد از بیماران جوان بستری در بیمارستان فوت کردند. سه درصد دیگر نیز حتی پس از پاکسازی ویروس از بدن نیاز به مراقبت در یک مرکز درمانی داشتند.

در ماه های اخیر با توجه به کاهش محدودیت های موجود در مشاغل و محدودیت های تجاری و بازگشت برخی از افراد به سرکار، نسبت جوانان مبتلا به این ویروس افزایش یافته است. بنابر گزارش واشنگتن پست، سازمان بهداشت جهانی ماه گذشته هشدار داد که بزرگسالان جوان به عنوان شیوع دهنده اصلی ویروس در بسکمک از کشورها شناخته می شوند.

در گزارش جدید منتشر شده در 9 سپتامبر در مجله JAMA Internal Medicine، محققان دریافتند که داشتن برخی بیماری ها مانند فشار خون، دیابت و چاقی در میان بیماران جوان که به این بیماری مبتلا بوده اند بیش از سایرین تاثیر مخربی بر سلامتی آنها داشته و در نتیجه تعداد جان باختگان این گروه نیز بیشتر است.

نکته قابل ذکر دیگر نیز این است که مردان مسن مبتلا به کووید-19 نیز بیش از زنان مسن مبتلا به این بیماری علائم جدی و حادتری را تجربه می کنند و براساس یافته های این مطالعه، بیش از نیمی از بیماران بستری شده، سیاه پوست یا هیسپانیک بودند. هیسپانیک صفتی است که به مردم اسپانیایی زبان یا پرتغالی زبان به ویژه در آمریکای لاتین اطلاق می شود.

دکتر اسکات سولومُن(Scott Solomon)از بخش قلب و عروق بیمارستان زنان برایام گفت: با توجه به افزایش میزان ابتلای بزرگسالان جوان به کووید-19، انجام اقدامات مهم برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری در این گروه سنی ضروری است.

محققان در گزارش دیگری که روز پنجشنبه در مجله Medical Internet Researchمنتشر شد جدول زمانی را برای آغاز گسترش کووید-19 در ایالات متحده به چالش کشیدند.

بنابر گزارش واشنگتن پست، محققان نشان دادند تعداد بیماران مراجعه کننده به بیمارستانها که از سرفه و بیماری های تنفسی رنج می برند، از اواخر ماه دسامبر در لس آنجلس افزایش یافته است.

محققان این گزارش همچنین اظهار کردند که ویروس کرونا ممکن است هفته ها قبل از اینکه مقامات آمریکایی در مورد آغاز شیوع این بیماری هشدار دهند، وجود داشته است.

جوآن المور(Joann Elmore) متخصص همه گیرشناسی دانشکده پزشکی دیوید گفن در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس که نویسنده این مطالعه نیز است در این باره گفت: داده های بسکمک در دست داریم که نشان می دهند این بیماری در بین افراد جامعه بسیار زودتر از آنچه پیش بینی می کردیم شیوع و گسترش یافته است.

تلاش دانشگاه ها برای مهار گسترش شیوع کووید-19

با گذشت چند هفته از ترم پاییزی، اکنون دانشگاه ها و کالج های هر 50 ایالت آمریکا در تلاشند تا ویروس کرونا را در دانشگاه های خود مهار کنند. به گزارش سی.ان.ان بیش از 40 هزار فرد مبتلا به کووید-19 در میان دانشجویان، کارکنان و اساتید سراسر آمریکا شناسایی شده اند.

البته اکنون تعداد افراد مبتلا به این بیماری در دانشگاه ها افزایش یافته است چرا که دانشگاه ها این اطلاعات را با تاخیر به روز رسانی می کنند.

بسکمک از افراد در اجتماعات و مراسمی که در این دوران برگزار می شود، به این بیماری مبتلا می شوند. برای مثال بنابر گزارش سی.ان.ان یک گروه از افرادی که اخیرا به کووید-19 مبتلا شده اند به این دلیل بود که در یک مراسم انجمن برادری و باشگاه های زنان که در دانشگاه نیوهمپشر(University of New Hampshire) برگزار شده بود شرکت کرده بودند و طبق این گزارش بیش از 100 نفر در مهمانی که در 29 اوت برگزار شده بود، شرکت کردند و تنها تعداد کمی از آنها ماسک داشتند.

بنابر گزارش سی.ان.ان، برای 30 انجمن برادری و باشگاه های زنان که در دانشگاه ایندیانا بلومینگتون در دانشگاه ایندیانا بلومینگتون صورت می گرفت، به دلیل افزایش نگران کننده موارد مبتلا به کووید-19 ، حکم قرنطینه صادر شده است. انجمن های برادری و باشگاه های زنان سازمان های اجتماعی در دانشکده ها و دانشگاه ها هستد.

در همین حال، دانشگاه ویسکانسین-مَدیسن به همه دانشجویان مقطع کارشناسی گفته است در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می بایست طی دو هفته آینده بیرون رفتن و فعالیت های خارج از خانه خود را محدود کنند. علاوه بر آن 9 انجمن برادری و باشگاه های زنان این دانشکده به دلیل شیوع این بیماری به مدت 14 روز بسته خواهند بود.

ربکا بلانک(Rebecca Blank) رئیس دانشگاه ویسکانسین-مَدیسن در بیانیه ای گفت: ما به جایی رسیده ایم که باید به سرعت منحنی عفونت را مسطح کنیم و فرایند ابتلا را کاهش دهیم در غیر این صورت فرصت باز شدن دانشگاه برای ورود دانشجویان در ترم جدید را از دست خواهیم داد و می دانیم این چیزی است که بسکمک از دانشجویان واقعاً خواهان آن هستند.

سی.ان.ان در گزارشی دیگر گفت بیشترین موارد ابتلا به کووید-19 مربوط به دانشگاه میامی، دانشگاه کارولینای جنوبی، دانشگاه ایالتی اوهایو و دانشگاه کارولینای شرقی است که در تک تک آنها بیش از هزار فرد مبتلا به این بیماری شناسایی شده است.

طبق گزاش سی.ان.ان در دانشگاه میزوری 862 فرد مبتلا به کووید-19 شناسایی شده اند در حالی که در دانشگاه ایالتی میزوری 791 فرد به این بیماری مبتلا شده اند.

به گزارش واشنگتن پست، بازی تیم های فوتبال برخی از دانشگاه ها نیز به دلیل شیوع این بیماری به تعویق افتاده است و برخی از این بازی ها ممکن است برگزار نشوند و در صورت برگزاری نیز زودتر از ماه دسامبر برگزار نخواهند شد.

توقف آزمایش واکسن کووید-19 به دلیل بیمارشدن یک داوطلب

شرکت داروسازی بریتانیایی آسترازنکا(AstraZeneca) گفته آزمایشات واکسن کروناویروس را که در تولید آن با محققان دانشگاه آکسفورد همکاری کرده است، پس از بیمار شدن یکی از داوطلبان متوقف کرده است.

نیویورک تایمز طی گزارشی گفت این خبر ناامیدکننده بود چرا که این شرکت نیز همانند شرکت های دارویی دیگر در سراسر جهان در حال تلاش برای تولید واکسنی برای نابودی ویروس کرونا که تا به امروز تقریبا جان 900 هزار نفر را گرفته است، بود و به دلیل این اتفاق اکنون باید آزمایشاتش را متوقف کند.

این واکسن که با کمک محققان دانشگاه آکسفورد ساخته شده است، به عنوان یکی از واکسن های مهم جهانی علیه ویروس کرونا شناخته شده است و تعلیق این آزمایش چشم اندازهایی را برای احتمال اینکه تا پایان سال این واکسن عرضه شود، کاهش می دهد.

آسترازنکا گفت که آزمایش را به طور داوطلبانه متوقف کرده و اجازه می دهد تا داده های ایمنی توسط کمیته ای مستقل بررسی شود. این شرکت در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت: توقف آزمایشات یک عمل معمول است که باید هر زمان که بیماری بالقوه غیرقابل توجیهی در یکی از آزمایشات بر روی داوطلبان رخ می دهد، روی دهد.

جزئیات ماهیت این بیماری و زمان وقوع آن اعلام نشده است، اگرچه انتظار می رود حال شرکت کننده بهبود یابد.

طبق گزارشی از نیویورک تایمز که به فردی آشنا با این شرایط استناد کرده، مشخص شد یک شرکت کننده ساکن انگلیس دچار میلیت عرضی شده است. میلیت عرضی یک سندرم التهابی است که بر نخاع تأثیر می گذارد و اغلب به دلیل عفونت های ویروسی ایجاد می شود. بنابراین گزارش هنوز مشخص نیست که آیا این بیماری مستقیماً پس از تزریق واکسن آسترازنکا ایجاد شده است یا خیر؟

دکتر فیلیس تین(Phyllis Tien) پزشک بیماریهای عفونی دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو در مصاحبه با نیویورک تایمز گفت: تمام هدف انجام آزمایشات مرحله 2 و مرحله 3 همین است تا طی آن محققان بررسی کنند که تا چه میزان این واکسن ایمن است. ما باید ایمنی را ارزیابی کنیم. من فکر می کنم متوقف کردن فرایند آزمایشات این واکسن تا زمانی که هیئت ایمنی بفهمند که آیا بیماری ایجاد شده بر روی داوطلب به دلیل تزریق این واکسن بوده یا خیر، ایده خوبی است.

آمار موارد ابتلا به کرونا در جهان

طبق آمار نشریه تایمز تا روز جمعه تعداد مبتلایان به این بیماری نزدیک به 6.4 میلیون نفر در آمریکا بوده است و آمار جان باختگان نیز بیش از 191 هزار نفر بوده است. بر اساس همین آمار، پنج ایالتی که بیشترین موارد ابتلا را تا روز جمعه داشته اند عبارتند از کالیفرنیا با بیش از 753 هزار نفر، تگزاس با بیش از 677 هزار نفر، فلوریدا با بیش از 654 هزار نفر، نیویورک با بیش از 446 هزار نفر و جورجیا با بیش از 272 هزار فرد مبتلا به کووید-19.

مهار گسترش ویروس کرونا در سایر نقاط جهان همچنان یک موضوع چالش برانگیز است. به گزارش تایمز، هند پس از ایالات متحده آمریکا از لحاظ میزان ابتلا به کووید-19 در جایگاه دوم و کشور برزیل نیز در جایگاه سوم جهانی قرار گرفته است. تعداد مبتلایان به کووید-19 در هند اکنون به بیش از 4.5 میلیون نفر رسیده است. بیش از 76 هزار نفر در هند بر اثر کووید-19 جان خود را از دست داده اند. در همین حال آمار مبتلایان به کرونا در برزیل به بیش از 4.2 میلیون نفر رسیده و تا روز جمعه بیش از 129 هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بنابر گزارش واشنگتن پست، برخلاف ایالات متحده و برزیل که در هفته های اخیر تعداد موارد ابتلا به این بیماری کاهش یافته است، هند از اوایل ماه اوت بالاترین آمار افزایش روزانه ابتلا به این بیماری را در جهان دارد.

علاوه بر کشورهای مذکور تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه نیز در حال افزایش است. به گزارش تایمز تعداد مبتلایان به کووید-19 در روسیه از یک میلیون نفر گذشته است و تعداد جان باختگان نیز 18 هزار و 300 فرد بوده است. بنابرگزارش هاپکینز، تعداد افراد مبتلا به این بیماری در سراسر جهان از 28.2 میلیون نفر گذشته است و تا روز جمعه بیش از 910 هزار نفر نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کووید-19 جوانان را بیشتر از آنچه تصور می شود مریض می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کووید-19 جوانان را بیشتر از آنچه تصور می شود مریض می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید