ظریف: استفاده از فرصت ها نیازمند دوری از بداخلاقی ها وملاحظات سیاسی و جناحی است

وزیر امور خارجه در دومین مقصد از تور آسیایی خود در سنگاپور با مقامات این کشور و همچنین ایرانیان و دانشجویان مقیم به تبادل نظر نشست. وی پیشتر برای شرکت در سازمان همکاری اسلامی به اندونزی رفته بود.

ظریف: استفاده از فرصت ها نیازمند دوری از بداخلاقی ها وملاحظات سیاسی و جناحی است

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، که در ادامه تور آسیا و اقیانوسیه وارد سنگاپور شده است دیدار های رسمی خود در این کشور را با ملاقات با ویویان بالاکریشنان همتای خود در وزارت خارجه شروع کرد. در این ملاقات طرفین در مورد زمینه های گسترش روابط دو کشور در حوزه های مختلف مالی و همچنین مسائل منطقه ای مورد اهتمام گفتگو و گفتگو کردند.

ظریف در این دیدار با اشاره به ظرفیت های مالی ایران و فعال شدن روابط کشورهای آسیائی با ایران در مرحله پسابرجام گفت ایران از فعال سازی روابط با سنگاپور در زمینه های مختلف مالی به ویژه انرژی، بانکی، حمل و نقل دریائی، علمی، بهداشتی، فن آوری اطلاعات، پتروشیمی و سرمایه گزاری استقبال می نماید.

وزیر خارجه سنگاپور نیز با ابراز خرسندی از سفر هیات عالیرتبه سنگاپور به تهران و امضاء موافقتنامه سرمایه گذاری میان دو کشور، علاقمندی سنگاپور برای همکاری و سرمایه گزاری با ایران در زمینه های مختلف به ویژه پتروشیمی را اعلام نمود.

دیدار ظریف با معاون مالی نخست وزیر و رئیس کل بانک مرکزی سنگاپور

وزیر امور خارجه در ادامه دیدار خود از سنگاپور با تارمان شانموگاراتنام معاون مالی نخست وزیر و رئیس بانک مرکزی این کشور ملاقات و در مورد همکاری های دو کشور در زمینه مالی و بانکی گفتگو و گفتگو کرد.

دکتر ظریف در این ملاقات ظرفیت های متعدد موجود جهت گسترش همکاری های مالی دو کشور را برشمرد و خواستار فعال سازی روابط در این حوزه ها شد. مقام سنگاپوری نیز بر آمادگی کشورش برای گشایش در همکاری های مالی با ایران در زمینه های مختلف تأکید کرد.

ملاقات وزیر امور خارجه با ایرانیان و دانشجویان مقیم سنگاپور

ظریف همچنین صبح سه شنبه در هتل محل اقامت با جمعی از ایرانیان مقیم و دانشجویان شاغل به تحصیل در سنگاپور دیدار کرد. در ابتدای این دیدار صمیمی که همراه با صرف صبحانه بود جواد انصاری سفیر ترددی جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور و دو نفر از ایرانیان به نمایندگی از جمع ایرانیان حاضر طی سخنانی از تلاشهای دکتر ظریف و موفقیت های کشور در مذاکرات هسته ای و سیاست خارجی سخن گفتند.

سپس ظریف در سخنانی گفت: ایرانیان خارج از کشور سرمایه ای برای ایران و نماد ایران و ایرانی نزد ملت های دیگر و بهترین پل ها برای گفتگوی فرهنگ ها و تمدن ها هستند.

وزیر خارجه گفت امروز با گشایش پدید آمده در سیاست خارجی در مرحله پسابرجام، فضای مناسب برای گسترش روابط خارجی در خدمت منافع کشور فراهم شده و استفاده از این فرصت نیازمند یک عزم ملی و دوری از بداخلاق های رایج و ملاحظات روزمره سیاسی و جناحی است.

ظریف همه موفقیت های جمهوری اسلامی و سیاست خارجی ایران را مرهون فرصت شناسی و انتخاب های درست ملت ایران در لحظات حساس تاریخی دانست و گفت اگر این انتخاب های درست نبود امکان هیچ موفقیتی برای ما فراهم نمی شد.

دکتر ظریف در سرانجام سخنان خود اعلام نمود مدیران کل امور کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه که در هیات همراه حضور دارند در سرانجام دیدار در جمع ایرانیان خواهند بود تا به مسائل و مسائل احتمالی آنان رسیدگی نمایند.

منبع: تسنیم

به "ظریف: استفاده از فرصت ها نیازمند دوری از بداخلاقی ها وملاحظات سیاسی و جناحی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: استفاده از فرصت ها نیازمند دوری از بداخلاقی ها وملاحظات سیاسی و جناحی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید