واگذاری محدوده های معدنی در نیمه دوم فروردین کلید می خورد

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، اردشیر سعدمحمدی با بیان اینکه همه محدوده های معدنی بلوکه شده شناسایی شده اند، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های اجرا شده در سال 99 مقرر شد که همه محدوده ها و پهنه های معدنی بلوکه شده، از طریق مزایده واگذار شوند.

واگذاری محدوده های معدنی در نیمه دوم فروردین کلید می خورد

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت اضافه نمود: ما در این طرح به دنبال عرضه پهنه ها و محدوده هایی که مالک ندارند و بلا استفاده مانده اند، هستیم و در وهله اول محدوده ها، پهنه ها و معادنی که به دلایل منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست یا مسائل فنی غیرفعال مانده اند، هدف ما نیستند.

وی ادامه داد: قرار بر این بود تا واگذاری پیش از سال 1400 به شیوه سراسری در سطح کشور اجرایی شود، اما با توجه به عضویت دو نماینده مجلس در شورای معادن استان ها (در حوزه هر استان) و یکی شدن زمان این جریانات با بررسی بودجه در مجلس، امکان برگزاری جلسات فراهم نشد.

سعدمحمدی گفت: از این رو پیاده کردن طرح واگذاری محدوده های معدنی در غیبت نمایندگان که در مجموع 64 نفر هستند، تا پیش از سال 1400 میسر نشد و اجرای طرح به نیمه دوم فروردین سال 1400 موکول شد.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت یادآور شد: بحث اصلی، بحث رقابت است و هرکس که بتواند کیفیت بالاتر و قیمت تمام شده کمتری ارائه کند، مزایده را خواهد برد. هدف کنترل قیمت است و مسئله ای هم در زمینه آزادسازی پهنه های بلوکه شده و واگذاری به سرمایه گذاران علاقه مند وجود ندارد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "واگذاری محدوده های معدنی در نیمه دوم فروردین کلید می خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری محدوده های معدنی در نیمه دوم فروردین کلید می خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید