گزارش لاوروف از دیداربا پمپئو: با دادن هر امتیازی به آمریکا مخالفیم

به گزارش وبلاگ انجمن گفتگو، ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه بیان کرد که تمایل کشورش به بهبود روابط با آمریکا به معنای دادن امتیازی متضاد با منافع ملی فدراسیون روسیه به واشنگتن نیست چرا که روسیه مخالف چنین روندی است.

گزارش لاوروف از دیداربا پمپئو: با دادن هر امتیازی به آمریکا مخالفیم

به نقل از ریانووستی، سرگئی لاوروف با بیان این مطلب اضافه کرد: به این موضع در نشست مشترک رئیس جمهوری روسیه با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اشاره کردیم.

وی در مورد احتمال دیدار سران روسیه و آمریکا در حاشیه نشست 20 کشور صنعتی دنیا در ژاپن صحبت می کرد، اضافه کرد: اگر پیشنهاد رسمی در این زمینه وجود داشته باشد ما از آن حمایت خواهیم کرد.

لاوروف این پاسخ را در واکنش به پرسشی در مورد تمایل آمریکا برای برگزاری این دیدار در صورت آزادی ملوانان اوکراینی اعلام کرد و گفت: ما درباره هر موضوعی صحبت می کنیم چرا که معتقدیم باید به یکدیگر گوش فرا دهیم و صحبت های دیگری را بشنویم اما قطعا با دادن هر گونه امتیازی مخالف با منافع اساسی و ملی فدراسیون روسیه مخالف هستیم.

آذرماه پارسال روسیه سه شناور اوکراینی را به دلیل ورود غیر مجاز به آب های سرزمینی این کشور توقیف و تمامی 24 ملوان آن را بازداشت کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حالی که قرار بود با همتای روس خود در آرژانتین دیدار کند شرط دیدار را آزادی ملوانان اوکراینی قرار داد اما پوتین از این درخواست چشم پوشی کرد و دیدار سران دو کشور منتفی شد.

مایک پمپئو دیروز با سفر به شهر بندری سوچی در ساحل دریای سیاه با سرگئی لاوروف و ولادیمیر پوتین دیدار کرد و از احتمال برگزاری نشست سران دو کشور در نشست جی 20 اطلاع داد.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "گزارش لاوروف از دیداربا پمپئو: با دادن هر امتیازی به آمریکا مخالفیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش لاوروف از دیداربا پمپئو: با دادن هر امتیازی به آمریکا مخالفیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید